Zábava a adrenalín na horách

7 Kvě

Zábava a adrenalín na horách

Tejto záľube sa venujú deti, tínedžeri i mladí dospelí. Je to populárny spôsob, ako tráviť svoj volný čas na dovolenke. Hlavne v zime a keď je okolo nás sneh a vysoké hory.

Krátka charakterisitika
Ako zrejme všetci viete, jedná sa o zimný šport. Jeho predchodcovia boli skateboarding a surfing. Spojením daných dvoch aktivít vzniklo tento adrenalínový a zábavný mix. Snowboardisti musia ovládať rovnováhu na doske, ako v prípade skatevovania a surfingu. Avšak nejazdíme na kolečkách po rovnej ceste, či doskov po vlnách. V tomto prípade sa spúšťame dolu strmým svahom a ženie nás zasnežený terén.

snowboarding

Rozdelenie
Táto aktvivita sa delí na rekreačnú, športovú a extrémnu.

• Toto rozdelenie je podstatné, mali by sme si vedieť určiť, ktorou z tíchto troch ciest sa vyberieme. Následne podľa toho vyberieme tie správne produkty pre nás.
Avšak vo všetkých troch prípadoch by bol vhodný burton snowboard.
Značka Burton by bola vhodnou voľbou pre každého. Na prvý pohľad nás zaujme i svojim štýlovým dizajnom. Ceny sa pohybujú od cca 58 eúr do 465 eúr. Samozrejme aj niečo medzi tým. Výber je len na nás.

• Spomeniem najnovší tovar od tohto výrobcu
Ripcord, Riglet board, After School, Custom flying V Wide, Custom Twin Flying V, Easy Livin 155
Rozpísal som len tie najnovšie produkty, no výber je širší. Pri výbere by sme mali takisto myslieť, aký štýl chceme na horách realizovať. Každá doska je vyrobená na konkrétny, špecifický štýl zjazdu.

snowpark

Štýly
Freestyle, Big Air, Jibbling, Freeriding, Half- pipe, Boarder cross
Napríklad Ricpord má prehnutie Flat top, čiže je vhodný na bezpečné udržiavanie stability a rovnováhy. Je určený na terén all mountain.
Ak sme začiatočníci, pri výbere by nás mali zaujímať hlavne tieto fakty. Prehnutie a rozmery dosky a na aký terén je tovar určený. Ak nie sme v tomto športe dostatočne zabehnutí, mali by sme dávať prednosť voľbe, ktorá nám zabezpečí ľahkú kontrolu a ovládanie. Hlavne, aby sme dokázali udržiavať stabilitu a neprišli k úrazu.

By