Vyjadrime sa pomocou oblečenia

13 Srp

Vyjadrime sa pomocou oblečenia

Oblečenie a v tomto horúcom období hlavne tričko, majú i iný význam, ako ochranu nášho tela pred zimou či v opačnom prípade spálením. Určitým spôsobom odzrkadľujú našu osobnosť v podobe štýlu. V niektorých prípadoch napovedia o našich záujmoch či dokonca postoju k životu. Žeby som preháňal? Ak sa nad tým zamyslím, myslím že nie.

logo

Zoberme si fakt, že motív trička by mal byť takisto primeraný nášmu veku. Napríklad tričko s motívom skateboardu môže vyzerať super, pokiaľ máme 15 rokov, no pokiaľ si ho oblečie niekto cez 50, už to ukáže úplne inak.

Tričko o nás prezradí i naše záujmy. Predsa máme na výber množstvo motívov s hudobnými skupinami, populárnymi sa stávajú i vzory s obľúbenými videohrami a na trhu sa už dlho vyskytujú i tričká s humornými nápismi, či nejakou hlbšou myšlienkou. Všetky majú spoločnú jednu vec a tou je fakt, že zaujmú. Po väčšinou v pozitívnom zmysle slova, niekedy v negatívnom, každopádne prezentujeme určitú časť našej osobnosti a to, že to niekomu vadí, je jeho problém. K tomuto negatívu by som povedal iba toľko, že treba to brať s humorom a to pomocou myšlienky: “ I zlá reklama je reklama.“ Pokiaľ sa s určitým motívom či nápisom stotožňujeme, nemáme sa prečo hambiť.

Ideálnou výrobou tričiek však zostáva triezvy úsudok a rozum. Teda pokiaľ ideme napríklad na pohovor, zoberieme si primerané tričko s obyčajným, bežným vzorom bez nápadného nápisu. V opačnom prípade, pokiaľ sa chystáme na festival či zábavný večierok, máme možnosť ukázať sa s našim novým humorným, či kapelovým tričkom.

ilustrace

Skoro by som zabudol na ešte jeden typ obľúbeného motívu, akými sú filmové postavy a nápisy, ktoré takisto nápaditým spôsobom ozdobia naše telo, pričom opäť zvýrazníme svoj vkus a určitý detail našej osobnosti. Takéto tričká o nás môžu prezradiť či sme skôr vtipný typ, či skôr zamyslený a „dramatický.“

By