USA sa snažia zmierniť obavy zo zabíjackých robotov

29 Bře

USA sa snažia zmierniť obavy zo zabíjackých robotov

Vyhlásenie prichádza, keď sa objavia plány pre zbrane platformy, ktoré si môžu vybrať vlastné ciele na bojisku. Plány sa snažia o modernizáciu existujúcich cieľových systémov s využitím vývoja v oblasti inteligencie strojov.
USA povedali, že pravidlá, ktorými sa riadia ozbrojené roboty, stále stoja a ľudia si zachovávajú moc vetovať svoje činy.

robotr

Zapojiť ciele
Plány rezortu obrany sa snažia aktualizovať súčasný automatizovaný systém Advanced Targeting a Lethality (Atlas) používaný na pozemných bojových vozidlách s cieľom pomôcť cieľu strelcov.
Armáda hľadá obchodných partnerov, aby pomohli vyvinúť cieľové systémy na "získanie, identifikáciu a zapojenie cieľov aspoň trikrát rýchlejšie ako súčasný manuálny proces".
Niektorí komentátori sa obávali, že by to znamenalo systémy, ktoré by si mohli vybrať svoje vlastné ciele a urobiť autonómne rozhodnutie o požiari.
Americká armáda potom aktualizovala svoj návrh, aby zdôraznila kľúčovú úlohu ľudí v procese zamerania.

Zapojenie ľudí
Uviedla, že je naďalej odhodlaná dodržiavať pravidlá, ktorými sa riadi interakcia medzi človekom a robotom, známa ako smernica 3000.09, ktorá vyžaduje na každom spúšti ľudský prst.
Americká armáda tiež uviedla, že vydá sériu „rozprávacích bodov“ okolo interakcie medzi človekom a robotom, o ktorej sa bude diskutovať 12. marca, keď bude priemysel pozvaný na deň otvorených dverí s cieľom preskúmať, ako možno Atlas aktualizovať.

technika

Americká armáda nedala robotom možnosť zabiť nikoho. Profesor Michael Horowitz, politológ na Pensylvánskej univerzite a senior pomocník v Centre pre novú americkú bezpečnosť, povedal Defence One: „Je dôležité, aby akékoľvek revízie programu Atlas … objasnili mieru autonómie a zapojenie ľudí do použitia sily. “
Do omylu ľudí často privádzajú rôzne sci-fi filmy od výmyslu sveta. Všetko je to postavené na dráme a nezmyselnosti.

By