Rozšírte priestor

11 Čvn

Rozšírte priestor

Vždy som vedela, že keď budem mať deti, chcem, aby mali obe dostatok priestoru. Vedela som, že budem mať dve ani viac, ani menej, len dve a chcela som, aby spolu vychádzali. Aby navzájom podržali jeden druhého a aby sa správali ako súrodenci, ktorí držia spolu. Mala som samozrejme aj iné predstavy. Chcela som mať obrovský dom a chcela som, aby malo každé z mojich detí samostatnú izbu. Nestalo sa tak. Bývame v malom byte a zakopávame o seba naozaj neustále. Nielen, že to ide na nervy nám, ide to na nervy hlavne našim deťom, a to vedie k hádkam.

Novorozené dítě

Hádky, plač a nervy

Patrím k ľuďom, ktorí radšej vždy ustúpia, ako keby mali členiť konfliktu. Bohužiaľ, ani jedno z mojich detí nezdedilo túto vlastnosť. Milujú hádanie, sú presvedčené o vlastnej pravde a vo svojej malej izbe sa idú priam zožrať. Tieto hádky som naozaj zvládala len veľmi ťažko. Pre rodiča je priam bolestné počúvať, ako sa ich najväčšie poklady idú navzájom pozabíjať. Každý z nás si predstavuje harmóniu, no verím, že moje deti ju v tej malej izbe nemajú najmenšiu šancu nájsť.

Nápad z minulosti

Tiež som mala súrodenca a tiež sme sa neustále hádali. No akosi som vždy vedela, ako mám na svoju sestru ísť, a preto nám to klapalo. Rozmýšľala som, po čom sme ako deti obidve túžili. Vedela som, že to bola poschodova postel, preto som sa rozhodla, že ju svojim deťom musím zaobstarať. Nielen preto, lebo som vedela, že po nej túžia. Ale hlavne preto, aby som im opticky, ale aj reálne, rozšírila priestor na hranie, ktorého mali fakticky žalostne málo.

Roztomilá holčička

Funguje to

Možno tomu niektorí ľudia neveria, no naozaj je to perfektné riešenie, hlavne pre tých ľudí, ktorých deti majú neustále problémy. Môžete nám veriť, že toto ich spojí do hromady. Nebudete ani vedieť, že ich máte doma, pretože sa budú neustále hrať. Garantujeme vám, že celá vaša rodina bude nadmieru spokojná.

By