Práca sa sieťotlačovou šablónou

22 Kvě

Práca sa sieťotlačovou šablónou

Ak vás zaujala napríklad možnosť, ako sa stať vlastným vizážistom, skúste si naštudovať, ako začať. Nemusíte práve šiť vlastné oblečenie, ale správne je ozdobiť s trochou cviku dokážete aj vy.

1. Najprv si musíte ujasniť, ako chcete vyrábať šablóny.
2. Potom sú tu možnosti materiálu, na ktorý chcete tlačiť.
3. A budete tiež potrebovať stroj, ktorý z vašou pomocou celú akciu dokončí.

potisky

Výroba šablóny

Môžete to vyskúšať pomocou sieťotlačové emulzie. Najprv je nutné starostlivo si pripraviť sito. V domácich podmienkach vám postačí obyčajný drevený rám, sieťovina a nastreľovacia sponkovačka. Hustota materiálu sa môže veľa líšiť a záleží len na vás, akú si zvolíte, podľa toho potom bude vyzerať aj konečný efekt. Napríklad veľké oká dobre prepúšťajú pastózne farby na textil, oproti tomu menšie sa zase viac hodia k tlači na papier, kov alebo PVC. Silné vrstvy farieb oceníte najmä pri textilu, nanáša sa totiž väčšinou vo viacerých vrstvách.

Ako budeme ďalej postupovať:

· Sieťovina musí byť odstrihnutá a dlhšia ako je rám.
· Potom ju napneme a upevníme napevno k drevenej podsade.
· Najskôr je potrebné ju dôkladne odmastiť. Pre tento účel máte k dispozícii špeciálne chemické prípravky. Tento postup je veľmi dôležitý, aby sme tak mohli práve túto podsadu používať aj opakovane.
· Po tejto procedúre je nutné všetko starostlivo osušiť.
· A potom už prichádza na rad nanesenie svetlo citlivé emulzie.
· Sito je tak pripravené na osvit špeciálnym zdrojom svetla.

bavlna

Náš tip: Pre dokonalé kontúry použite bodový zdroj svetla.

Pracujeme vždy najlepšie v tmavej miestnosti alebo fotokomore, ktorá je na tento účel úplne ideálna. Emulzií na trhu nájdete hneď niekoľko, môžete ich dokonca medzi sebou miešať a nechať 24 hodín pracovať, než ich použijete. Pamätajte že tma je v tomto prípade pre nich podmienkou.
Ako posledné je potrebné vytvoriť si fóliu, s ktorou si môžete vyhrať. Vďaka nej potom dokončíte aplikáciu na vami vybraný materiál.
Postupov je naozaj veľa, preto pokojne hľadajte a skúšajte, ktorý sa bude páčiť práve vám.

Alebo máte možnosť osloviť profíkov, ktorí vám vytvoria všetko podľa vášho želania. Za nás môžeme odporučiť túto stránku:.

By