Ochráňte svojich chlpáčov pred zimou

8 Čvc

Ochráňte svojich chlpáčov pred zimou

Čo pre vás znamená zima? Tešíte sa na ňu? Kto by už len zimu nemiloval. Veď predsa predstavuje všetko, na čo sa celý rok tešíte. To, že budete tráviť čas s rodinou, že budú všetci vysmiati a šťastní, že budete mať úžasné jedlo, že prichádzajú Vianoce a možno s nimi aj kopa snehu, z ktorého si môžete postaviť snehuliaka. Ale viete čo? Váš havkáč zimu prežíva trošku inak.

svetr

Vždy záleží od rasy vášho najlepšieho kamaráta, no je pravda, že niektorí havkáči zimu znášajú naozaj veľmi ťažko. Obzvlášť tí krátkosrstní, ale aj tí, ktorí sú menšieho vzrastu.

Nikdy vám ho neprišlo ľúto, keď ste ho videli, ako sa bezradne prepadá labkami do snehu? To je možno ešte tá zábavná časť. Menej zábavné je, keď z toho snehu vyjde a začne sa celý klepať a triasť, pretože je mokrý a vonku zúria mrazy a mínusové teploty. S tým ale musíte niečo urobiť.

Ak je poslednú dobu vo svete havkáčov niečo naozaj moderné, tak je to obliekať ich do veselých, ale praktických kúskov. Dnes to už nie je nič, čo by bolo pritiahnuté za vlasy alebo sa považovalo za týranie.

Samozrejme, ani tu to nemôžete preháňať a nemôžete zo svojho chlpáča urobiť stojan na šaty a skúšať na ňom rôzne hlúposti, čo ľudia vymýšľajú. No keď je oblečenie praktické a využiteľné hlavne v mínusových teplotách, prečo nie? Navyše, keď má na sebe veselý nápis. V zimách sú svetre pre psov skutočná nevyhnutnosť, to si môžete byť istý.

pes

Práve ženy sa v obliekaní svojich chlpáčikov vyžívajú (a často to aj preháňajú), takže toto bude určite niečo pre nie. Pokiaľ chcete, aby mu bolo teplúčko, ale zároveň vyzeral štýlovo, toto je tá správna voľba.

Máte možnosť vybrať si z niekoľkých farieb, no najdôležitejšie je to, že sa váš najlepší kamarát už nebude klepať od zimy, mrazu a silného vetra. Vyberte si z rôznych veľkostí, podľa toho, aký veľký váš chlpáč je.

By