Obklad z dreva, ktorý dýcha prírodou

18 Čvc

Obklad z dreva, ktorý dýcha prírodou


Staviate dom alebo ste sa pustili do rekonštrukcie? Sú súčasťou práce a zmien aj vnútorné, či vonkajšie obklady? V tom prípade sa poďme pozrieť na materiály z dreva.

chaloupka

Ako náhle ide o vonkajší vzhľad vášho bývania, tak predovšetkým je to fasáda, ktorá mu dodáva konečný dizajn a šmrnc. A rovnakú úlohu majú aj vonkajšie, či vnútorné obklady, ktoré môžu byť len do určitej výšky alebo časti domu alebo ho môžete obložiť úplne celý. A takú možnosť poskytuje aj zrubový obklad.
Jedná sa o drevený profil, ktorého účelom je obloženie steny z vonkajšej časti a vďaka zaoblenému povrchu vo finále pripomína zrub.
Využívaný materiál na výrobu je smrekové drevo, ktoré je kvalitné, pevné a odolné, čo znamená, že dlho vydrží.

Zrubový obklad je charakteristický jednoduchou realizáciou vďaka drážke na jednej strane a peru na strane druhej. Tým do seba jednotlivé časti ľahko zapadnú a vznikne pevný spoj.
Obvykle je tento štýl obkladu videný na dedinách, kde skrášľuje chaty a chalupy, ale už i rodinné domy.

Výhodou je okrem pekného dizajnu tiež funkcia tepelnej izolácie dreva. Ušetríte na vykurovaní a na spotrebe energií. Dá sa jednoznačne hovoriť o ekonomickom prevedení stavby.
Ďalšou výhodou je blízkosť prírody a vôňa čerstvého dreva. Vytvoríte si tak okolo seba zdravé prostredie, ktoré si zamilujete vy aj vaše deti. Jediný pohľad a vy zabudnete na bežné starosti a ponoríte sa do kúzla svojho domova, ktorý ste si vytvorili i pomocou kvalitného dreveného obkladu.

dřevěný dům

Aj keď obklady z dreva boli známe už v minulosti, tak dnes sú opäť v kurze a vyhovujú aj moderným trendom. Tvoria pozitívnu atmosféru v exteriéri aj v interiéri a zároveň zaisťujú kvalitu, bezpečný domov a splňujú i vysoké nároky na dizajn.

Tam, kde to vonia drevom, tak tam sa zaručene dobre žije.

By