Našetrili ste na auto snov?

4 Kvě

Našetrili ste na auto snov?

Ak ste sa v minulosti otáčali za krásnymi autami a hovorili ste si, že urobíte všetko pre to, aby ste si mohli aj vy kúpiť komfortný Mercedes, možno ste nerátali s výškou povinných výdavkov. Povinné zmluvné poistenie je jedným z takýchto výdavkov, ktorým sa nevyhnete a kvôli ktorým si pravdepodobne rozmyslíte, do akého automobilu investujete. Aby klienta neprekvapila výška výdavkov pri uzatváraní poistky, čoraz viac ľudí využíva online kalkulačky, https://www.kurzy.cz/kalkulacky/ vďaka ktorým možno rýchlo zistiť, koľko pri ktorom aute zaplatíte. Atraktívne čísla pri motore vášho vozidla znejú síce pekne, ale pzp kalkulačke a vašej peňaženke sa nemusia páčiť.

nehoda

Zrazte cenu dolu

Keďže je desiatka faktorov, ktoré sa podpíšu na finálnej výške poistného, musíte si už na začiatku zvážiť, ktoré z týchto faktorov viete reálne ovplyvniť. Od začiatku je jasné, že ak vám raz chýbajú šoférske skúsenosti a vodičák vlastníte sotva pár mesiacov, všade budete oveľa viac „podozrivý“ zákazník. Zostáva vám len zraziť z požiadaviek na poriadne auto. Napríklad výkon motora vozidla býva často posudzovaný ako faktor výšky ročnej marže. Najmä ak kupujete auto z autobazáru, je veľká pravdepodobnosť, že nájdete aj model v dobrom stave a so slabším motorom, ktorý však neovplyvní dobré jazdné vlastnosti. Ak od začiatku nejdete za kúpou Mustangu, nemáte veľmi čo riešiť. Kúpou auta z autobazáru navyše aj ušetríte.

peníze

Nenechajte sa nemilo prekvapiť

Nezabúdajte, že poisťovne sa snažia svojimi faktormi na výpočet pzp len odhadnúť, akú veľkú šancu máte na spôsobenie nehody. No chcete sa takto obmedzovať? V prvom rade vás zaujíma uzavrieť čo najvýhodnejšie pzp. Desiatky poisťovní sa predbiehajú v tom, kto dá lepšiu ponuku. Stíhate si ich obehúť všetky? Vyrátajte si doma a online výšku pzp, aby vás nijako neprekvapila.

By