Kúpte si zrub

1 Čvn

Kúpte si zrub


Drevo je materiál, ktorý budeme milovať snáď po všetky generácie. Možno práve preto sa k nemu tak často vraciame. Pripomína nám naše detstvo, domov a teplú náruč mamičky, ktorá tu bola vždy pre nás. Navyše je to tradičný materiál, ktorý vie rozprávať príbehy a pritom sa zahalí do moderného hávu.

Chalupa na horách

Vyberte si svoju variantu
Tento sen si môžete vlastne splniť akokoľvek. Väčšinou sa tieto domy stavajú https://www.hlavnespravy.sk/rusi-stavaju-vojensku-zakladnu-v-syrii-v-blizkosti-izraelskej-americkej-zakladne/1049288poschodové v rôznych podobách a architektonických prevedeniach. Prezrite si napríklad ponuku bungalovov, dreveníc pre rekreáciu alebo aj rodinných domov.
Dôležitá je tiež voľba lokality, aby váš sen zapadal medzi celkovou výstavbu v okolí. Ďalej potom nepodceňujte ani výber drevených materiálov. Osvedčenú kvalitu v sebe ukrýva napríklad zrubový obklad, ktorý sa využíva najmä na položenie podlahy či stien. Táto kvalita je totiž zárukou, že vám vydrží bývania aj niekoľko desiatok rokov, niektorí výrobcovia uvádzajú až 200 rokov.
Ako taká stavba vyzerá?
Základnú konštrukciu tvoria ohobľované fošne opatrené postrekom proti drevokaznému hmyzu ako krov. Konštrukčné závesy sú tiež na rezive, ktoré schne pod strechou až dva mesiace. Ďalšiu ochranu zastane dôkladná penetrácia a olejové nátery zvonku, ktoré chránia pred slnečnými lúčmi. Vnútorné časti podláh je nutné ošetriť pomocou tvrdých olejov alebo včelieho vosku.

Zasněžená chalupa

vkrytina
Tu narazíte na pálené alebo betónové tašky, ale môžete použiť aj šindeľ zo štiepaného dreva.
vokná a dvere
Tu by ste rozhodne nemali zabúdať na použitie izolačných skiel.
vjadro
Prízemné priečky medzi jednotlivými miestnosťami sa zhotovujú z tehál, ľahkých itongových murovacích materiálov alebo kameňa. Podkrovné časti sú oddelené drevovláknitými doskami alebo sadrokartónom. Pri samotnej stavbe sa nesmie v žiadnom prípade zabudnúť na dilatáciu medzi stropom a priečkou, pretože dom bude zosadať až o 15-12 centimetrov.
vElektroinštalácia
Na tú musíte myslieť už v prípravnom období, kedy sa vŕtajú prestupy priamo do jednotlivých profilov. Rozvody vody sú u zrubu inštalované priamo do priečok a stúpačka v podkroví sa dilatuje za pomoci špeciálnych flexibilných hadíc.
So všetkým vám pomôžu skúsení odborníci dobrou radou, aj kvalitne odvedenou prácou.

By