Kariéra a dieťa?

22 Dub

Kariéra a dieťa?

Otehotnela som sa naozaj neplánovane. Nikto to nečakal. Nečakala som to ja, nečakal to môj partner a zaskočená z toho bola aj moja rodina. Vždy som chcela mať dieťa, ale naozaj som po ňom netúžila teraz, keď mám rozbehnutú skvelú prácu. Neviem si ani len predstaviť, že by som z nej mala teraz na tri roky odísť. Čo budem akože robiť, dokým pôjde moje dieťa do škôlky? Veď sa doma určite zbláznim. Ešte viac, keď si predstavím, akú som mohla urobiť kariéru, keby sme si dávali s mojím partnerom väčší pozor.

hračka

Z dieťaťa sa musíte tešiť

Aj keď to naozaj nebolo plánované a zaskočilo ma to naozaj tak, že ma skoro vystrelo, začala som sa tešiť. Verila som na osud a pomyslela som si, že toto je asi moja cesta. Takto to proste malo byť a mala som otehotnieť vtedy, keď som bola na vrchole svojej kariéry. No rozhodla som sa, že aj keď som tehotná, aj keď budem mať potomka, na vrchole zostanem. Dieťa alebo nie, je to moje poslanie, je to moja práca, ktorá ma baví a ja sa o ňu nenechám pripraviť len preto, že som sa stala matkou. Preto som začala rozmýšľať, ako to vymyslím, aby som vedela skĺbiť oboje. Nechcela som od svojho bábätka odísť len po niekoľkých mesiacoch. To mi nepripadalo správne. Chcela som s ním stráviť taký čas, aký matka so svojím dieťaťom potrebuje. No tri roky boli pre mňa ako nočná mora. Napriek tomu som sa naozaj tešila.

miminko

Po pôrode som našla riešenie

Keď sa moje dieťa narodilo, obrátilo mi to celý život na ruby. Presne tak, ako mi to hovorila moja mama a ako som si to aj sama predpovedala. Nezáleží na tom, aké máš plány, dieťa proste zmení úplne všetko. No preto som sa rozhodla, že keď na to budem pripravená a budem chcieť opäť budovať kariéru, jasle bratislava sú miesto, ktoré bude pre mňa aj pre moje dieťa ako stvorené. Viem, že sa mi oň dobre postarajú a ja budem môcť pracovať do sýtosti, bez toho, aby som mala výčitky svedomia, že niečo zanedbávam.

By