Farba vlasov patrí do módneho trendu

25 Kvě

Farba vlasov patrí do módneho trendu

Ako už si veľa z nás vyskúšalo na vlastnej koži
To, že sa nám niečo páči na ostatných, ešte nemusí znamenať, že to bude vyzerať dobre aj na nás. Ak teda chceme pre svoje vlasy vybrať odtieň, ktorý pristane práve nám, je lepšie obetovať chvíľku času a zoznámiť sa s pár všeobecnými pravidlami.
Najskôr je potrebné pripomenúť, že ak sa v niečom sama cítite dobre, potom si to nenechajte od nikoho rozprávať, aj ak by ste tým porušovali všetky poučky sveta. Pokiaľ ale v odtieňoch vlasov trošku tápate a chcete siahnuť po takom, ktorý vyzdvihne vaše najväčšie prednosti, pomôže vám pár jednoduchých pravidiel. Najskôr si ale ujasnite nasledujúce: Ste teplý, alebo studený typ? A svetlý, alebo tmavý?

melíry

Otázka, či máte teplý, alebo studený podtón pleti, môže vyzerať zložito
Ak sa ale pozriete do svojej skrine, možno zistíte, že si podvedome vyberáte oblečenie v určitých farbách. Ak nie, skúste si u tváre podržať látku modrej a potom červenej alebo žltej farby, a porovnať, ktorá vám viac svedčí. Je to modrá? Potom ste studený typ. V opačnom prípade teplý.
Ak si stále nie ste istá
Pomôcku nájdete aj na svojich vlastných zápästiach. Všeobecne totiž platí, že ľudia s teplým podtónom pleti majú žily na zápästí dozelena, zatiaľ čo tí so studenými skôr domodra. Odtieň farby na vlasy potom vyberte z druhej strany spektra, aby vytvoril krásny kontrast.
Potom už stačí len vybrať, ako tmavá by farba mala byť
Teraz teda príde na rad druhá otázka – ste skôr svetlý, alebo tmavý typ? Čím svetlejšia je vaša koža, tým svetlejší odtieň si môžete dovoliť. Pozor si ale naopak dajte na tmavé farby, v ktorých by ste mohli vyzerať poblednuto. S tým si naopak nemusia lámať hlavu ženy, ktoré majú pleť od prírody tmavšie. Sýtejšie farba ju len krásne podčiarkne.

šampony

Až si budete istá
Po akom odtieni vaše srdce túži, zamierte pre farbu, ktorá vaše vlasy zbytočne nepoškodí, a starostlivo sa držte inštrukcií na obale. Vyskúšať môžete napríklad vyživujúci farby z radu Garnier Color Naturals s krémovým zložením, ktoré prenikne hlboko do vlasových vlákien, takže sa farba tak ľahko nevymýva a navyše vaše vlasy krásne rozžiari. Zoženiete je vo vašich obľúbených drogériách.

By