Drevená podlaha, teplo domova

10 Čvn

Drevená podlaha, teplo domova

V krajinách Európy je v poslednej dobe moderným trendom mať v byte drevenú podlahu. Nie je to iba moja domnienka, ale fakt. Tento fakt však neplatí pre Anglicko, kde sa z tradície používa plocha zložená z kobercov ešte i dnes. Ale ako vravím, jedná sa skôr o uchovanie tradície. Obyvatelia Anglicka sú odjakživa známi tým, že dbajú na tradície a chránia ich. No ak sa na to pozrieme z tej druhej, logickejšej strany, tak mám pre Vás nachystaný ďalší fakt.

Smrková šiška

Materiál z koberca je náchylný v sebe udržiavať nečistoty a baktérie, ktoré niekedy ani nevidíme. Špinu síce zbadáme a zametieme, ale už nás to časté a namáhavé upratovanie nebaví.
S drevenou dlážkou by sme takýto problém nemali. Čakali by nás iba samé výhody a zvlášť pokiaľ sa jedná o materiál zložený zo smrekového dreva. Ak chcete vedieť bližšie, o čo sa jedná, poďme si vysvetliť, prečo práve dlážkovica.

Dřevěná podlaha s klíčem

Firma Tatranský profil sa zaoberá i týmto druhom drevenných obkladov, obložením a vytvorením drevenej dlážky v našich izbách. Pokiaľ hľadáme kvalitu a dizajn, toto je skutočne ideálna voľba, pretože materiál pozostávajúci zo smrekového dreva je už na prvý pohľad kvalitný a lákavý, nehovoriac o jeho vôni, ktorá sa bude šíriť po celej miestnosti a príjemnom pocite, pokiaľ budeme každý deň prechádzať po kvalitnej, drevenej dlážke. Tento variant však môžeme zvoliť i na obloženie chatky, do ktorej chodíme tráviť dovolenku. Oddychové prostredie miestnosti sa stane ešte útulnejším vďaka tomuto kvalitnému obloženiu, ktoré navyše disponuje vlastnosťou, kedy vytvára teplo domova, ktoré pocítime a oceníme hlavne v zimnom období, pokiaľ sa rozhodne tráviť dovolenku na horách. Ale samozrejme, nemusí sa jednať len o oboženie chatky, túto príjemnú atmosféru s vôňou smreka si môžeme dopriať na každý deň tým, že si dáme zhotoviť túto dlážkovicu k nám do domu a našich miestností, v ktorých sa neustále pohybujeme.

By