Dajte svojmu balkónu nový dych

4 Dub

Dajte svojmu balkónu nový dych

Život mu vdýchnu jednoznačne kvety, ktoré sú ozdobou nielen v klasickej záhrade. Môžete voliť netradičné kvetináče, ktoré si sami ozdobíte napríklad v štýle vintage. Budete tak úplne originálni a neprehliadnuteľní. Vaša fantázia tak môže pracovať na plné obrátky a vy sa potom budete tešiť z nádherného diela ako umelec zo svojho obrazu.

terasa

Samozrejme záleží aj na tom, o ak veľký balkón sa jedná. Ak vás rozmery nijak moc nelimitujú, môžete si tu vytvoriť aj malé posedenie s grilom. Raňajky na čerstvom vzduchu totiž chutia úplne inak. Bude to vaša oáza, kam si prídete načerpať energiu pre vaše ďalšie dni v práci. Západy slnka navyše neboli nikdy romantickejšie.

Môže sa z vás tiež stať nadšený pestovateľ ovocia a zeleniny. Balkónové paradajky alebo jahody chutia lepšie ako z obchodu.

Začnite pekne od podlahy
Mäkko sa vám bude chodiť napríklad po dreve alebo i koberčeku. Mali by ste si vyberať predovšetkým materiály, ktoré majú povrchovú úpravu proti vlhkosti, ako je napríklad palubovka. Ponúka niekoľko odtieňov dreva a jej životnosť je skutočne dlhá. Okrem toho že lahodí oku, má aj rad ďalších výhod: zateplenie a ochranu proti hluku. Drevo je proste nadčasový materiál, ktorý nesmie chýbať ani v interiéri ani v exteriéri. Prinesie vám sebou kúsok prírody a nehy ako spomienky na vaše detstvo, ktoré väčšina z nás trávila u babky. Boli to časy, keď nám nič nechýbalo a dokázali sme sa tešiť z maličkostí. Každý deň bol ako napínavý príbeh, v ktorom sme hrali hlavnú úlohu.

zimní zahrada

Palubovka vyzerá veľmi prirodzene a uspokojí aj veľmi náročného klienta. Často sa využíva aj na obklady stien alebo stropu. Vyrába sa zo smrekového alebo borovicového dreva. Ide o hotové dosky s drážkou a perom, ktorú majú rovnakú šírku. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Takže sa nemusíte obávať žiadneho úskalia. Všetko hravo zvládnete aj sami a nebude vás to stáť ani veľa času. Alebo požiadajte o radu niekoho skúseného, ktorý to už niekedy robil.
Doprajte si taký krásny povrch aj vy.

By