Cestná premávka a riziko

19 Čvn

Cestná premávka a riziko

Musíme si uvedomiť fakt, že každým dňom narastá i spomínané riziko v podobe autonehody. Tento fakt nesmieme podceňovať, pretože je žiaľ, reálny a ak si pozrieme TV noviny, tak sa nám to len potvrdí. Cesta autom je nebezpečnejšia ako preprava autobusom, či vlakom. Ak nechceme využívať tieto služby a ani chodiť peši, či na bicykli a vlastníme motorové vozidlo musíme, byť povinne poistení.

ferrari

Je zo zákona dané, že nesmieme ignorovať poistenie auta.

Každý vodič a vlastník vozidla musí mať povinne zabezpečené prostriedky, ktorými možnú škodu druhého automobilu bude môcť uhradiť. Toto poistenie neuhradí škodu, ktorú spôsobíme na svojom vozidle, ale poškodenie automobilu, ktoré neopatrnosťou zničíme druhému vodičovi. V niektorých smutnejších prípadoch však treba rátať i s nutným finančným vyrovnaním, pokiaľ pri autonehode účastníka cestnej premávky usmrtíme. Práve z tohto dôvodu je poistná zmluva povinná. Máme povinnosť i k druhým jazdcom cestnej premávky, nielen k sebe samému. V tejto podstatnej veci sa líši povinné od havarijného.

Na výber máme veľa komerčných poisťovní, ktoré nám v tomto smere pomôžu a umožnia nám dodržať tento zákon.
Zmluva sa vytvára na dobu neurčitú, pričom ju môžme zrušiť do nanejskôr šiestich dní od jej oficiálnej platnosti.

Každopádne ale poistení byť musíme. Záleží už len na tom, ktorej spoločnosti túto úlohu zveríme. Výber je už len na nás a preto by prišlo vhod, aby sme sa poriadne rozhliadli a informovali sa o tej, ktorá nám poskytne poistnú zmluvu, ktorá bude najviac vyhovovať našim požiadavkám.

podpisy

O nových klientov býva záujem hlavne v jesennom období, kedy sa tieto zmluvy začínajú vybavovať. Nebojte sa, reklamy a informovanosť prídu v plnom prúde. Budete mať iba jediný problém- vybrať z toľko početnej konkurenciu tú správnu spoločnosť pre Vás. Túto vec netreba podceňovať.

By