Bývanie je hra

28 Kvě

Bývanie je hra

Jedným z dlhodobo veľmi populárnych materiálov je tatranský profil. Mnoho zákazníkov si získal svojou blízkosťou k prírode, nezameniteľnou vôňou dreva a kvalitou, ktorá vydrží aj niekoľko rokov.
Veľmi často sa využíva ako obkladový materiál v interiéri. Takáto úprava vyzerá veľmi nadčasovo a moderne s nádychom tradičného prvku. Drevo je proste stále veľmi atraktívne a jeho obľuba bude najskôr večná.
Montáž je celkom jednoduchá a s trochou šikovnosti a šťastia ju zvládnete aj vy. Ceny sú pritom veľmi priaznivé, môžete sa o tom presvedčiť aj vy sami v nasledujúcom odkaze:.

konstrukce

1. Suché steny a aklimatizované dosky
Ešte predtým než sa začnete venovať pokladaniu profilu, je potrebné nechať samotné steny vyzrieť. Musí byť v prvom rade suchý, aby ste zabránili prípadnému navlhnutiu. Aj samotné dosky by mali zostať na otvorenom vzduchu najmenej 48 hodín.Majú tak čas prispôsobiť sa podmienkam daného interiéru. Až potom s nimi môžete ďalej pracovať.
Steny, kam budeme vykonávať montáž, by mali byť dokonale rovné. Môžeme si ju overiť pomocou vodováhy. Alebo môžete použiť špeciálne vyrovnávacie podložky.

2. Podkladová štruktúra z drevených hranolov
Hranoly majú rovnakú hrúbku s vlhkosťou približne 14%.Ich význam spočíva v samotnej fixácii profilu a sú tiež zabezpečením neustáleho prúdenia vzduchu aj pod obkladom. Môžete použiť aj rôzne ďalšie izolačné materiály, ktoré vylepšia funkčnosť tohto materiálu.
Pri samotnej montáži najprv osadíme vrchný a spodný hranol, ktorý vymedzuje budúci obklad. Hlavne nezabúdajte na to, že je potrebné ošetriť je tiež vhodným náterom.

tunel

3. Systém pero – drážka
Vďaka tomuto systému je samotná pokládka veľmi rýchla a jednoduchá. Všetko do seba perfektne zapadá. Určite sa oplatí si jednotlivé kusy najprv riadne prezrieť a potom zoradiť napríklad podľa textúry dreva, aby vám krásne nadväzovali na seba.
Ak si napriek tomu nie ste istí, ako na to, radšej sa poraďte s odborníkom vo svojom okolí.

By