Ako vyzerá moderný priestor pre najmenších dnes

17 Dub

Ako vyzerá moderný priestor pre najmenších dnes

V prvom rade rozhodne hýria farbami a nesmú tú chýbať ani hračky a pohodlná postieľka. Pre dievčatká väčšinou vyberáme všetko v ružovej alebo červenej farbe a pre chlapcov je tu klasická modrá v rôznych odtieňoch.

Väčšina odborníkov tiež odporúča koberec, ktorý príjemne zateplí celú miestnosť, navyše trochu obmedzí hluk z dupajúcich malých nožičiek. Dokonca odpudzuje i prach.boty

Ako ale vybrať ten správny?

Koberec nie je len obyčajnou podlahovou krytinou. Váš potomok tu trávi veľa času svojimi hrami, takže je to také miesto, kde potrebuje cítiť teplo a pohodlie. Vďaka rôznym motívom tiež môžete rozvíjať jeho fantáziu a podporiť kreativitu.

Voľba správneho materiálu vám zaistí takmer bezúdržbovosť. Moderné výrobky majú silné antistatické vlastnosti. Niektoré majú dokonca aj antibakteriálnu úpravu.hračky

Umelé alebo prírodné vlákno

Najvyššiu kvalitu má samozrejme vlna. Vyznačuje sa dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou Takéto koberce sú príjemne mäkké. Samozrejme tomu zodpovedá aj vyššia cena. Pritom si treba uvedomiť, že ho časom určite vymeníte za nejaký neutrálny motív, takže by som volila lacnejší variant.

Pre tých najmenších sa najviac hodia umelé materiály, napríklad trvanlivý a pevný nylon. Väčšina výrobcov ho ošetruje špeciálnou úpravou proti zašpineniu. Polyamidové vlákno zase znesie väčšiu záťaž a má výborné antistatické vlastnosti.

Alebo môžete vyskúšať kusové výrobky z ECO peny, ktoré sú mäkké a dajú sa ľahko umývať. Majú antibakteriálny povrch, neobsahujú ftaláty, ťažké kovy ani fosfáty. Hodia sa ako do interiéru, tak do exteriéru. Pozrite sa napríklad tuto.koberec

Hra pestrosti

Motívy a farby sú tiež veľmi dôležité. K vášmu chrobáčikovi sa budú najviac hodiť veselé a živé farby a pestré vzory, ktoré pritiahnu pozornosť.

Náš tip:motívy cesty, mestá, statku so zvieratkami, lesa, more, zámku pre princeznú

Populárne sú ale aj zvieratká a rozprávkové postavičky. Pre predškolákov potom môžete zaobstarať didaktický kúsok, vďaka ktorému sa naučia rozpoznávať farby a tvary, písmená aj číslice. To pravé si nájde iste každý.

By