Ako byť IN aj na zjazdovke

27 Kvě

Ako byť IN aj na zjazdovke

V zime sa väčšina ľudí venuje lyžovaniu alebo snowboardingu. Na zjazdovke tak trávime skoro celý deň. Práve preto je potrebné mať na sebe vhodné oblečenie, ktoré nás udrží v teple a hlavne v suchu. K tomu patrí nielen kvalitná obuv, ale aj lyžiarske nohavice a bundy, ktoré musia mať veľmi vysoký vodný stĺpec.
Dnes je ponuka na módnom trhu je skutočne široká. Môžete si vyberať z renomovaných i menej známych značiek. Ak chcete byť skutočne štýloví, sledujte každoročné módne trendy.

lyžař

Inšpirácia pre vás

Rozhodli sme sa, že navštívime veľtrh módy v Mníchove, kde sme mohli zhliadnuť vystavované modely pre tohto ročnú snehovú sezónu. Ústrednou témou bolo ako inak outdorové oblečenie, kde vládli materiály v bio kvalite, ktoré sú recyklovateľné a šetria našu prírodu. Najväčší značky napriek tomu používajú ďalej PFC látky, ktoré zaručujú funkčnosť odevov, bez ktorej sa na snehu jednoducho nezaobídete. V kampani proti nebezpečným materiálom vystupuje najmä organizácia Greenpeace a to už od roku 2011. Zákazníci sa skôr orientujú ale viac na funkčnosť a zloženie študujú až neskôr. Je možné že sa do budúcna bude situácia veľa meniť. Záleží však aj na možnostiach výrobcov, ktorí chcú svojim zákazníkom okrem športového zážitku sprostredkovať predovšetkým kvalitu a pohodlie. Odevný priemysel ešte len hľadá priekopnícke riešenie a je takzvane na štarte s inováciami a ďalším výskumom. Ako to už býva, pôjde o nemalé investície.

bunda

Zákazník trvá na dvoch aspektoch a to je najmä funkčnosť a tiež hmotnosť oblečenia.Nechce si pripadať ako ťažkotonážne obalený snehuliak. Niektoré modely sú navrhnuté pre rôzne aktivity a niektoré vás neochránia ani proti daždi. Dnes sú v popredí najmä kúsky, ktoré sú plne priedušné. Hlavnú úlohu už nehrá ani ochrana proti poveternostným vplyvom. Pre konečný produkt sa používajú kombinácie najrôznejších materiálov, ktoré sa tak postarajú o neopozeraný dizajn, s ktorým určite zaujmete. Aj muži sa chcú páčiť a cítiť sa dobre.
Nechajte sa inšpirovať aj vy:.

By